Właściwości kosmetyków z konopii

Żyjemy w czasach, gdzie każdy poszukuje innowacyjnych rozwiązań nie tylko w dziedzinie leczenia naturalnego, ale również kosmetyki naturalnej. Kosmetyka to szeroki dział ze względu na to, iż prawie każdy produkt możemy użyć w celach pielęgnacji. Niektóre z nich mogą budzić kontrowersję, jednak ich właściwości zaskakują.

Konopie w kosmetyce

kosmetyki konopneZapewne wiele osób mogłoby powiedzieć, iż konopie siewne są produktem odurzającym, jednak odpowiednio spreparowane mają szereg dobroczynnych właściwości znanych już od starożytności. Konopie nie zawierają składnika THC w swoim składzie, który to odpowiedzialny jest za właściwości psychoaktywne, w przeciwieństwie do marihuany, przez co są bezpiecznym naturalnym produktem. Ze względu na dużą zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych olej konopny znalazł swoje miejsce w kosmetyce, przez co mamy kosmetyki konopne. Olej konopny wykorzystywany do produkcji pomaga przy wielu schorzeniach skórnych takich jak atopowe zapalenie skóry, egzema, alergia skórna… i wiele więcej. Poza tym zapewniają nam utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, przyspieszają regenerację naskórka, jak również spisują się przy trądziku ze względu na właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne. Najwyższej jakości olej konopny używany do produkcji kosmetyków jest tłoczony na zimno i może mieć kolor od zielonego po oliwkowy. Rafinowany olej niestety nie jest w kolorze zielonym ani nie zawiera właściwości pełnowartościowego produktu.

Kosmetyki z zawartością oleju konopnego polecane są dla osób z wrażliwą cerą, trądzikiem, ale może z nich korzystać każdy, ponieważ mają szerokie spectrum właściwości. Budzący kontrowersję produkt pomaga utrzymać nasza skórę w zdrowym stanie i zapobiec rozwojowi niektórych dolegliwości skórnych.